KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Blyerts 14498109
nr 1449 8109
Carl Arne Lundell
(1915-1991), Sverige
Blyerts, Signerad, daterad -84. Bildmått: 58x43cm, yttermått inklusive ram: 89x70cm
Carl Arne Lundell, svensk tecknare, grafiker och bildhuggare född i Morgongåva 1915, död 1991 .
Utrop:
500 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:50:42
Carl Arne Lundell
Läs mer om Carl Arne Lundell